Chirurgia plastyczna i zabiegi w salonie kosmetycznym

O publikowano 18-10-2010 w kategorii: Piękno, Uroda

Tagi: , , , , , , ,

7Chirurgia plastyczna. W obecnych czasach operacje plastyczne stały się czymś powszechnie normalnym. Ludzie korzystają z dobroczynnych właściwości skalpela, aby poprawić swój wygląd. Gotowi są na kilku lub kilkunasto dniowe cierpienie pooperacyjne w imię “doskonałego ciała”. Przed podjęciem decyzji o zabiegu należy zastanowić się zadając sobie pytanie – “dlaczego?”. Powiększenie piersi lub liposukcja z pewnością nie ułatwi zdobycia lepszej posady, ani nie uratuje związku. Przed podpisaniem zgody na zabieg trzeba wziąć pod uwagę kilka faktów: efekt zabiegu może być daleki o wyobrażeń oraz istnieje ryzyko powikłań i komplikacji występujące przy każdej operacji. Nikt niestety nie jest wstanie zrozumieć kobiet, dlaczego one tak bardzo zwracają uwagę na własny wygląd, dlaczego tak bardzo widzą własne wady, przeobrażają je ogromnie, i coś co jest całkiem ładne i kształtne, potrafią zobaczyć w takim świetle iż uznają że będzie to okropne, brzydkie, zniekształcone i szpetne. Co ważniejsze, żadnej kobiecie chyba nie da się przetłumaczyć że naprawdę jest piękna i nie musi nic w sobie zmieniać, kochamy ją taką jaką jest.

Zabiegi w salonie kosmetycznym. Jeśli mimo wysiłku, cellulit wciąż gości na naszym ciele, wówczas warto udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie można poddać się specjalistycznym zabiegom. Do wyboru mamy szereg różnorodnych metod redukcji cellulitu. Jedną z nich jest endermologia. Endermologia jest to masaż wykonywany przy użyciu specjalnej głowicy i z wykorzystaniem podciśnienia. Zabieg ten jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z „pomarańczową skórką”. Stosuje się go również do walki z obrzękami, bliznami, napięciem mięśni, które może powodować bóle kręgosłupa. Możemy poddać się również elektrolipolizie, mezoterapii bądź zabiegowi body wrapping. Body wrapping tak naprawdę można wykonać również w domu – polega on na wmasowaniu w skórę kosmetyku antycellulitowego i owinięciu ciała bandażem lub folią, co zwiększa wchłanianie aktywnych substancji. Zabiegi w salonie kosmetycznym są bez wątpienia skuteczne, jednak trzeba się liczyć z niemałym wydatkiem – należy poddać się serii zabiegów, gdyż jeden najczęściej nie jest wystarczający.

O stronie

Często zapominamy o tym, że o wyglądzie naszej skóry decyduje także to, co spożywamy na co dzień. Potrawy bogate w sól, tłuszcz zwierzęcy, cukier przyczyniają się do rozwoju cellulitu. Cukier i tłuszcz powodują rozrastanie się tkanki tłuszczowej, sól natomiast przyczynia się do gromadzenia wody w organizmie. Prawidłowa dieta powinna więc obejmować składniki, które wspomagają spalanie tłuszczu, a więc przyspieszają przemianę materii, oraz ułatwiają usuwanie nadmiaru wody. Dlatego też do diety należy włączyć produkty zawierające błonnik, a więc przede wszystkim pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa, różnego rodzaju kasze. Nadmiaru wody pozbędziemy się, paradoksalnie, pijąc duże ilości płynów. Szczególnie zalecana jest woda mineralna, a także zielona i czerwona herbata, które znane są z tego, że przyspieszają spalanie tłuszczu. Z jadłospisu wykreślić należy przede wszystkim słodycze oraz potrawy typu „fast food”, które dostarczają ogromnej ilości kalorii. Nie zapominajmy o tym, że nasza dieta odbija się na naszym zdrowiu i wyglądzie.

Losowy artykuł

Jednym z elementów walki z cellulitem jest masaż, zarówno ten wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i ten, który można samodzielnie wykonać w domu, najlepiej podczas kąpieli, kiedy skóra jest wilgotna, a naczynia krwionośne rozszerzone pod wpływem ciepła. Masaż, który można wykonywać drewnianym bądź plastikowym przyrządem z wypustkami, szorstką rękawicą lub po prostu uciskając skórę palcami, poprawia krążenie krwi, a więc przyczynia się do usuwania toksycznych produktów przemiany materii oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ciało masujemy okrężnymi ruchami od dołu ku górze, czyli od łydek w górę tułowia, koncentrując się na miejscach dotkniętych „pomarańczową skórką”. Dodatkową zaletą masażu jest złuszczanie martwego naskórka. Tak wykonany zabieg przygotowuje skórę na przyjęcie aktywnych substancji z kosmetyków ujędrniających i antycellulitowych. W gabinecie możemy poddać się endermologii, czyli zabiegowi, w którym przy użyciu specjalnej głowicy, formującej pod wpływem podciśnienia fałd skórny, masowane jest całe ciało. Reklama: