Miesiączki i anemia

O publikowano 27-09-2010 w kategorii: Zdrowie

Tagi: , , , , , ,

Ból podczas menstruacji bardzo często spowodowany jest kurczeniem się macicy. Jest tego samego rodzaju, co ból porodowy. Do lekarza należy się udać, kiedy okres staje się nie do wytrzymania, a przeżycie jednego dnia jest nie możliwym bez wzięcia kilku silnych tabletek przeciwbólowych. Zwykłe dolegliwości towarzyszące, co miesięcznemu krwawieniu pomogą złagodzić: ćwiczenia (umiarkowana jazda na rowerze, jogging, spacer), łagodne tabletki przeciwbólowe np. paracetamol, relaks oraz odpoczynek. Bardzo ważnym jest unikanie stresu, bowiem wpływa na pogorszenie stanu od strony psychicznej (przygnębienie, lęk) i fizycznej (nasilenie skurczów). W tym okresie kobiety dużo bardziej powinni się oszczędzać, powinny pozwolić by to ich partnerzy, mężczyźni, odrobili porządki domowe, pomogli dzieciom, zrobili zakupy bądź też przeprowadzili inne prace w czym jest możliwość wyręczenia kobiet. Biorąc jednak pod uwagę fizjologiczną i fizyczną postać kobiety, bóle miesiączkowe niestety muszą w pewnym stopniu obowiązywać, są one konieczne do przeprowadzania stałych okresów i etapów rozwoju. Są one także niezbędne do tego celu by kobieta rozwijała się prawidłowo a w przyszłości była płodna i mogła mieć dzieci. Anemia jest przypadłością, w której występuje brak hemoglobiny, która transportuje tlen po całym orgazmie. Możliwymi są również braki w czerwonych krwinkach lub zwyczajnie obniżone poziomy hemoglobiny wraz z poziomem czerwonych krwinek. Objawia się ciągłym wyczerpaniem i dużą sennością nieustępującą po należytym wypoczynku. Kobiety mające obfite miesiączki są szczególnie narażone na anemie, którą wykrywa się za pomocą badania krwi. Anemie leczy się poprzez podawanie doustnie żelaza oraz stosowane diety bogatej we wspomniany pierwiastek. W diecie anemika powinny znaleźć się czerwone mięso, drób, wątroba, pełnoziarniste produkty oraz świeże zielone warzywa. Bardzo istotnym składnikiem diety anemika są także prócz samego mięsa, to takie które będą posiadały dużą ilość czerwonych krwinek jak i żelaza. W obydwa te składniki w bardzo dużej mierze jest wyposażona wątroba, w szczególności wieprzowa. Do tego możemy jeszcze zjeść najlepiej tłuczone ziemniaki, a następnie do tego jeszcze jakieś warzywa, na przykład, sałata, wraz pomidorem i marchewką.

O stronie

Często zapominamy o tym, że o wyglądzie naszej skóry decyduje także to, co spożywamy na co dzień. Potrawy bogate w sól, tłuszcz zwierzęcy, cukier przyczyniają się do rozwoju cellulitu. Cukier i tłuszcz powodują rozrastanie się tkanki tłuszczowej, sól natomiast przyczynia się do gromadzenia wody w organizmie. Prawidłowa dieta powinna więc obejmować składniki, które wspomagają spalanie tłuszczu, a więc przyspieszają przemianę materii, oraz ułatwiają usuwanie nadmiaru wody. Dlatego też do diety należy włączyć produkty zawierające błonnik, a więc przede wszystkim pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa, różnego rodzaju kasze. Nadmiaru wody pozbędziemy się, paradoksalnie, pijąc duże ilości płynów. Szczególnie zalecana jest woda mineralna, a także zielona i czerwona herbata, które znane są z tego, że przyspieszają spalanie tłuszczu. Z jadłospisu wykreślić należy przede wszystkim słodycze oraz potrawy typu „fast food”, które dostarczają ogromnej ilości kalorii. Nie zapominajmy o tym, że nasza dieta odbija się na naszym zdrowiu i wyglądzie.

Losowy artykuł

Jednym z elementów walki z cellulitem jest masaż, zarówno ten wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i ten, który można samodzielnie wykonać w domu, najlepiej podczas kąpieli, kiedy skóra jest wilgotna, a naczynia krwionośne rozszerzone pod wpływem ciepła. Masaż, który można wykonywać drewnianym bądź plastikowym przyrządem z wypustkami, szorstką rękawicą lub po prostu uciskając skórę palcami, poprawia krążenie krwi, a więc przyczynia się do usuwania toksycznych produktów przemiany materii oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ciało masujemy okrężnymi ruchami od dołu ku górze, czyli od łydek w górę tułowia, koncentrując się na miejscach dotkniętych „pomarańczową skórką”. Dodatkową zaletą masażu jest złuszczanie martwego naskórka. Tak wykonany zabieg przygotowuje skórę na przyjęcie aktywnych substancji z kosmetyków ujędrniających i antycellulitowych. W gabinecie możemy poddać się endermologii, czyli zabiegowi, w którym przy użyciu specjalnej głowicy, formującej pod wpływem podciśnienia fałd skórny, masowane jest całe ciało. Reklama: pożyczka prywatna pożyczka hipoteczna http://www.instytut-kosmetologii.pl/dermalogica