Olejek arganowy i kokosowy

O publikowano 13-12-2016 w kategorii: Uroda

Tagi: , ,

Olejek arganowy i kokosowy Półki sklepowe uginają się od przepychu i różnorodności kosmetyków. Ten wybór wcale nie upraszcza nam sprawy, co wybierać, zwykle koncentrujemy się na opakowaniu czy walorach zapachowych, to jednak nie najważniejszy aspekt w ocenie kosmetyku. Okazuje się, że kosmetyk nie musi być tylko czysta chemią może nim być nawet nasz pokarm jak ma to miejsce w przypadku kokosu. Kokos jest smacznym owocem a do tego bardzo cennym w dziedzinie kosmetologii. Olejek kokosowy to cenne źródło witamin i kwasów, które znakomicie wchłaniają się w skórę, jaki włosy. Olejek kokosowy do włosów stosowany jest głównie, dlatego że je odżywia i nadaje im elastyczności. Poza olejkiem kokosowym duży prym wśród kosmetyków wiedzie również olejek arganowy. Olejek taki możemy wykorzystywać na problemy skórne, jaki te z włosami. Olejek arganowy do włosów natłuszcza je i powoduje, że wyglądają na zdrowsze. Olejek do włosów obecnie skutecznie wypiera z rynku wszystkim znane odżywki, ponieważ ma lepsze działanie a do tego to naturalny kosmetyk. Olejek arganowy i kokosowy to najbardziej popularne kosmetyki stasowane nie tylko na zniszczone włosy, ale i na skórę. Olejek arganowy i kokosowy szybko się wchłaniają i przedostają do skóry właściwej, dzięki czemu naskórek naciąga się i odmładza. Kosmetyki na bazie olejków wykazują też działanie odmładzające, niszczą wolne rodniki, dzięki czemu dłużej wyglądamy pięknie.

O stronie

Często zapominamy o tym, że o wyglądzie naszej skóry decyduje także to, co spożywamy na co dzień. Potrawy bogate w sól, tłuszcz zwierzęcy, cukier przyczyniają się do rozwoju cellulitu. Cukier i tłuszcz powodują rozrastanie się tkanki tłuszczowej, sól natomiast przyczynia się do gromadzenia wody w organizmie. Prawidłowa dieta powinna więc obejmować składniki, które wspomagają spalanie tłuszczu, a więc przyspieszają przemianę materii, oraz ułatwiają usuwanie nadmiaru wody. Dlatego też do diety należy włączyć produkty zawierające błonnik, a więc przede wszystkim pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa, różnego rodzaju kasze. Nadmiaru wody pozbędziemy się, paradoksalnie, pijąc duże ilości płynów. Szczególnie zalecana jest woda mineralna, a także zielona i czerwona herbata, które znane są z tego, że przyspieszają spalanie tłuszczu. Z jadłospisu wykreślić należy przede wszystkim słodycze oraz potrawy typu „fast food”, które dostarczają ogromnej ilości kalorii. Nie zapominajmy o tym, że nasza dieta odbija się na naszym zdrowiu i wyglądzie.

Losowy artykuł

Jednym z elementów walki z cellulitem jest masaż, zarówno ten wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i ten, który można samodzielnie wykonać w domu, najlepiej podczas kąpieli, kiedy skóra jest wilgotna, a naczynia krwionośne rozszerzone pod wpływem ciepła. Masaż, który można wykonywać drewnianym bądź plastikowym przyrządem z wypustkami, szorstką rękawicą lub po prostu uciskając skórę palcami, poprawia krążenie krwi, a więc przyczynia się do usuwania toksycznych produktów przemiany materii oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ciało masujemy okrężnymi ruchami od dołu ku górze, czyli od łydek w górę tułowia, koncentrując się na miejscach dotkniętych „pomarańczową skórką”. Dodatkową zaletą masażu jest złuszczanie martwego naskórka. Tak wykonany zabieg przygotowuje skórę na przyjęcie aktywnych substancji z kosmetyków ujędrniających i antycellulitowych. W gabinecie możemy poddać się endermologii, czyli zabiegowi, w którym przy użyciu specjalnej głowicy, formującej pod wpływem podciśnienia fałd skórny, masowane jest całe ciało. Reklama: hakuro kosmetyki naturalne