To co każda kobieta musi wiedzieć

O publikowano 09-10-2010 w kategorii: Piękno, Zdrowie

Tagi: , , , , , , ,

11Suplementy diety: Wspomóż swój organizm w zdrowiu, już dziś zapoznaj się z ofertą suplementów diety.Ponieważ szybkie tempo życia sprawia, że często zapominamy o potrzebach naszego organizmu. W ten sposób łykając szybkie i niezbilansowane posiłki nie dostarczmy organizmowi wszystkich potrzebnych mu minerałów i witamin. Ważne by w takiej sytuacji wspomóc się suplementami diety. Zawierają one potrzebne nam w danej chwili składniki. Jeżeli odczuwamy ogólny spadek formy możemy zastosować cały zestaw witamin i minerałów. Jeżeli jednak odczuwamy brak jakiegoś jednego składnika sięgamy po wyspecjalizowane suplementy. Aby wspomóc i poprawić wygląd włosów, skóry i paznokci sięgamy po preparat ze skrzypem. Aby poprawić koncentrację sięgamy po magnes i potas. Mamy także suplementy wspomagające opalanie, dzięki nim możemy spędzić na słońcu mniej czasu, a uzyskamy ładną i długotrwałą opaleniznę. Aby zachować młody wygląd możemy zdecydować się na łykanie witaminy A oraz E, które opóźnią powstawanie zmarszczek oraz utrzymają odpowiednie nawilżenie skóry od wewnątrz.

Rozstępy szpecą twoje ciało? – rozpocznij walkę z nimi jak najszybciej.Szczególnie trudna walka czeka panie z rozstępami. Te brzydkie wyglądające jak blizny kreski zdobią ponad 90 % kobiet. Ponieważ rozstępy bardzo często uwarunkowane są genetycznie, powstają na skórze bez naszej winy. Ważne by rozpocząć przeciwdziałanie jak najwcześniej. Rozstęp powstaje w wyniku nadmiernego naciągania skóry, osłabione włókna kolagenowe pękają powodując powstanie brzydkiej kreski. Powstający rozstęp ma czerwony kolor więc łatwo go zauważyć. Należy wtedy natychmiast zareagować Pierwszym krokiem jest niewątpliwie zastosowanie serum przeciwko rozstępom. Dostarczy ono skórze składników które pomogą odbudować włókna kolagenowe. Jeżeli zaczniemy przeciwdziałanie gdy rozstęp dopiero powstaje jest duża szansa, że uda się go zlikwidować. Czerwone rozstępy z czasem bledną tworząc perłowe pręgi, niestety nie wygląda to zachęcająco. Jeżeli doprowadzimy do takiej sytuacji najprawdopodobniej nie uda się już rozstępu całkowicie usunąć, możemy jedynie niwelować jego widoczność.

Nie narażaj się na zbyt długie przebywanie na słońcu – skorzystaj z bezpiecznych sposobów na piękną opaleniznę.Ponieważ moda na opaloną skórę nie mija od lat, ważne by nie narażać skóry na zbyt intensywne działanie szkodliwych promieni słonecznych. Kąpiele słoneczne odpowiednio dawkowane nie powinny zaszkodzić skórze, jednak zbyt długie przebywanie na słońcu może spowodować poparzenia. Zbyt długie i intensywne opalanie powoduje także szybsze starzenie się skóry. Dlatego warto zastosować kosmetyki, które wspomogą opaloną skórę, albo wprost przeciwnie – nadadzą jej ładny kolor bez narażania na promienie słoneczne. Poza tym możemy wybrać balsamy które nadadzą skórze złocisty kolor, bądź zdecydować się na silniejszy kosmetyk, który sprawi, że skóra będzie wyglądać na opaloną. Balsamy takie stosuje się codziennie, lub co kilka dni w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Balsam brązujący ma tę zaletę że koloryzuje skórę stopniowo, przez co efekt jest naturalny, a skóra ma jednolity odcień. W przeciwieństwie do samoopalaczy, które mogły plamić skórę tworząc niejednolite plamy i sztuczny efekt pomarańczowej skóry.

O stronie

Często zapominamy o tym, że o wyglądzie naszej skóry decyduje także to, co spożywamy na co dzień. Potrawy bogate w sól, tłuszcz zwierzęcy, cukier przyczyniają się do rozwoju cellulitu. Cukier i tłuszcz powodują rozrastanie się tkanki tłuszczowej, sól natomiast przyczynia się do gromadzenia wody w organizmie. Prawidłowa dieta powinna więc obejmować składniki, które wspomagają spalanie tłuszczu, a więc przyspieszają przemianę materii, oraz ułatwiają usuwanie nadmiaru wody. Dlatego też do diety należy włączyć produkty zawierające błonnik, a więc przede wszystkim pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa, różnego rodzaju kasze. Nadmiaru wody pozbędziemy się, paradoksalnie, pijąc duże ilości płynów. Szczególnie zalecana jest woda mineralna, a także zielona i czerwona herbata, które znane są z tego, że przyspieszają spalanie tłuszczu. Z jadłospisu wykreślić należy przede wszystkim słodycze oraz potrawy typu „fast food”, które dostarczają ogromnej ilości kalorii. Nie zapominajmy o tym, że nasza dieta odbija się na naszym zdrowiu i wyglądzie.

Losowy artykuł

Jednym z elementów walki z cellulitem jest masaż, zarówno ten wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i ten, który można samodzielnie wykonać w domu, najlepiej podczas kąpieli, kiedy skóra jest wilgotna, a naczynia krwionośne rozszerzone pod wpływem ciepła. Masaż, który można wykonywać drewnianym bądź plastikowym przyrządem z wypustkami, szorstką rękawicą lub po prostu uciskając skórę palcami, poprawia krążenie krwi, a więc przyczynia się do usuwania toksycznych produktów przemiany materii oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ciało masujemy okrężnymi ruchami od dołu ku górze, czyli od łydek w górę tułowia, koncentrując się na miejscach dotkniętych „pomarańczową skórką”. Dodatkową zaletą masażu jest złuszczanie martwego naskórka. Tak wykonany zabieg przygotowuje skórę na przyjęcie aktywnych substancji z kosmetyków ujędrniających i antycellulitowych. W gabinecie możemy poddać się endermologii, czyli zabiegowi, w którym przy użyciu specjalnej głowicy, formującej pod wpływem podciśnienia fałd skórny, masowane jest całe ciało. Reklama: